3 września zapraszamy do galerii Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie na wernisaż wystawy Anny Piórek.
"Anna Piórek - urodzona w 1967r w Wałbrzychu.
Zainteresowanie sztuką, a w szczególności malarstwem ujawniło się już w latach młodzieńczych.
Od połowy lat 80-tych poświęca się malarstwu. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej, akrylowej eksperymentuje z mediami tak by uzyskać satysfakcjonujący efekt.
Motywem przewodnim malowanych obrazów jest pejzaż, martwa natura, abstrakcja i architektura. To następstwo fascynacji obrazami Claude Moneta, Edgara Degas, Camille Pisarro, Vincenta van Gogha. Inspiracje do swoich prac czerpie też z bliskiego kontaktu z naturą, oraz z wielu podróży.
Zainteresowanie malarstwem impresjonistów trwa cały czas. Gra światła i koloru fascynują artystkę.
W twórczości Anny Piórek pojawiają się pejzaże i architektura rodzinnych stron oraz tych „zapisanych” z podróży. Prace artystki cechuje ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam, sprawiających wrażenie kolorowej mozaiki. Wszystko to sprawia ,że oglądane obrazy sprawiają wrażenie malowanych z wyobraźni czy też sennych wizji a nie istniejących w rzeczywistości.
Artystka wykształciła swój sposób obrazowania świata, nie mieszczący się w naukowych schematach, nie stosując perspektywy zbieżnej oraz klasycznego światłocienia ukazuje swoje spojrzenie na otaczającą ją rzeczywistość.
Prace, poprzez swój niepowtarzalny charakter niosą ze sobą ładunek emocjonalny, odrzucając istniejące normy.
Artystka prezentowała wielokrotnie swoje obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnej między innymi w Olsztynie, Warszawie, Rzeszowie, Sieradzu, Grudziądzu, Zamościu. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce: Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Włocławku i za granicą w Neuss, Akwizgranie, Dusseldorfie, Paryżu, San Sebastian i Chicago."

Kategorie: WYDARZENIA

Skip to content