Zapraszamy na drugie, środowe spotkanie naszego Klubu Podróżnika.
Tym razem autorzy bloga Szalone Walizki opowiedzą nam o Czarnogórze - jako małym kraju wielkich możliwości 🙂
Prelekcja dotyczyć będzie podróży do Czarnogóry, tego, jakie są opcje podróży, ubezpieczenia, dlaczego
Czarnogóra, która nie jest w UE ma euro.
Co zobaczyć w Czarnogórze, kuchnia, koszty oraz pokażemy trzy z pięciu Parków Narodowych - Lovćen, Szkoderskie i Durmitor po drodze ze słynnym najgłębszym w Europie kanionem Tara.
Szalone Walizki – blog o podróżach po 50ce – Doroty i Jarka
Nazywamy się Dorota i Jarek Kowalscy i jesteśmy autorami bloga Szalone Walizki o podróżach na własną rękę po 50-ce, o nurkowaniu, pięknych miejscach na świecie, podróżniczych tipach i smakach regionów, które odwiedzamy.
Na blogu znaleźć można nasze poradniki z różnych krajów, w czasie pandemii więcej oczywiście z Polski, opisy krótkich weekendowych wypadów, atrakcji, opisy kuchni, inspiracje podróżnicze, recenzje, posty fotograficzne a także filmy i vlogi.
Dorota
W pierwszą samodzielną podróż ruszyła w wieku 14 lat, w czasach komuny, gdy nie było internetów, smartfonów i Google Maps. Mama nie była jej w stanie wytłumaczyć, że to może być nie najlepszy pomysł. W 1991 roku była pilotem wycieczek zagranicznych. Mistrzyni wyszukiwania tanich połączeń, organizacji podróży, najlepszych miejsc, smaków i atrakcji w kraju i na świecie. Od lat zajmuje się też zawodowo kosmetologią i jest właścicielką studia kosmetyczne Hedene w Olsztynie.
Jarek
Jarek – od dwudziestu kilku lat związany z dziennikarstwem, pasjonat fotografii, nurkowania i żeglarstwa. W chwilach wolnych od podróży wspólnie z Dorotą dba o dom. Fotografią hobbystycznie zajmuje się od dzieciństwa a zawodowo od kilkunastu lat co wiązało się z
pracą i zainteresowania filmowymi. Kiedyś przez lata pracował w TVP, ukończył podyplomowo produkcję telewizyjną i filmową w PWSTiF im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracuje z Regionalnym Funduszem Filmowym w Olsztynie.
Jesteśmy twórcami, którzy czterokrotnie znaleźli się w Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów - według Jasona Hunta, za lata 2017 - 2020 - co oznacza TOP 50 wpływowych twórców w Polsce
Jesteśmy finalistami dwóch konkursów Turystyczne Mistrzostwa Blogerów w latach 2018 i 2020, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, gdzie zostaliśmy wyróżnieni za jakość
kontentu a przede wszystkim za konkursowy film. W Ogólnopolskim Badaniu Podróżników w 2019, w anonimowych ankietach wypełnianych przez podróżników nasze konto na FB znalazło się na 22 miejscu w kraju pod względem najbardziej inspirujących profili. Oprócz strony bloga www.szalonewalizki.pl prowadzimy kilka silnych kanałów w Social Media.
Facebook, Instagram, Youtube i LinkedIn, które obserwuje łącznie prawie 70 tys. followersów .
Zapraszamy 6 października (środa), godz. 17.30, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ostródzie, ul. Sobieskiego 9 (budynek CUP).

Skip to content