Grant dla naszej biblioteki

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego "Przystań z Kulturą" otrzymała grant w wysokości 15.000 zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pod nazwą "Mazury: odkrywanie dziedzictwa".

Zadanie polega na realizacji szeregu różnorodnych wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych przekazujących odbiorcom wiedzę o regionie i wyposażających ich w nowe umiejętności, m.in. odczytów, warsztatów, koncertu, spektaklu, skierowanych do różnych grup wiekowych - dzieci w wieku przedszkolnym i starszych, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.
Pierwszym elementem projektu jest gra miejska "Awantura w Ostródzie". Tytuł gry nawiązuje do najbardziej ostródzkiej książki Tadeusza Stępowskiego, zapomnianego dziś , zmarłego w 1971 roku, pisarza i społecznika związanego z Ostródą. Gra zaprasza uczestników do wędrówki po miejscach pojawiających się w powieści "Awantura w Ostródzie" oraz poznawania miejsc ważnych dla historii miasta i przybliżających postaci sławnych Ostródzian. Uczestnicy mogą zwiedzać miasto, odwiedzać ciekawe miejsca posługując się planem miasta i rozwiązując wierszowane zagadki. Każdy kto ukończy grę otrzyma upominek od Biblioteki „Przystań z Kulturą”.

Grę można otrzymać w Ostródzie w punkcie IT, Muzeum w Ostródzie, cukierni „Sobotka”, kawiarni „Kawa na ławę” oraz naszej bibliotece.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: Biblioteka

Skip to content