Luty w "Przystani z Kulturą"

Przed nami kolejny zimowy miesiąc, a my zachęcamy nie tylko do czytania i słuchania książek pod ciepłym kocem, ale też do udziału w lutowych wydarzeniach w „Przystani z Kulturą” 🙂
Rozpoczynamy spotkaniami w Dyskusyjnych Klubach Książki 6 i 7 lutego, podczas których rozmawiać będziemy o powieści Fredrika Backmana „Miasto niedźwiedzia” (6.02, godz. 13:00) i o reportażu Angeliki Kuźniak „Papusza” (7.02, godz. 17:30).
9 lutego odbędzie się finisaż wystawy batiku, na której swoje prace prezentują artyści z dwóch pracowni – autorskiej pracowni w MOK w Olsztynie, prowadzonej przez dr Iwonę Bolińską-Walendzik oraz pracowni batiku Mamut z MDK w Przasnyszu, prowadzonej przez Tomasza Jakubowskiego. Na wystawę zapraszamy codziennie w godzinach pracy „Przystani z Kulturą” do 11 lutego.
W sobotę 11 lutego odbędą się kolejne rozgrywki w cyklu Grand Prix Ostródy w szachach szybkich o Puchar Dyrektora Biblioteki "Przystań z Kulturą”.
Cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Bibliotekę jest Przegląd Artystyczny „Cztery Pory Roku” – przed nami zimowa odsłona, a w niej:
- 13 lutego o godz. 18:00 spektakl Grupy Teatralnej z Podwórka „Bagażownia,
- 16 lutego o godz. 18:00 wieczór poetycki i wernisaż wystawy „Miłość,
- 17 lutego o godz. 18:00 koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Andrzeja Gogolina i Mirka Jagielskiego.
Kolejny tydzień lutego rozpoczniemy spotkaniem z aktorami Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie w Teatrze przy Stoliku – 20.02 o godz. 18:00 posłuchamy „Staromodnej komedii” Aleksieja Arbuzowa w wykonaniu Alicji Kochańskiej i Cezarego Ilczyny.
Lutową ofertę zakończy spotkanie w Klubie Podróżnika (23.02, godz. 18:00), podczas którego Faustyna Dunin-Sulgostowska zaprosi Państwa do Maroka.
W każdy poniedziałek o godz. 17:00 zapraszamy na spotkania Koła Szachowego.
Codziennie zapraszamy do odwiedzin i korzystania ze zbiorów.
Przypominamy, że nasi czytelnicy mogą uzyskać bezpłatne kody dostępu do Legimi, Empik Go, Audioteki i IBUK Libra.