"Miasteczko. Dziesięć lat później" - Waldemar Mierzwa- spotkanie autorskie i promocja książki

Zapraszamy na kolejne literackie wydarzenie w naszej bibliotece, które realizowane jest w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Tym razem będzie to promocja książki
"Miasteczko. Dziesięć lat później" autorstwa Waldemara Mierzwy, a także spotkanie z jej autorem.

Książka Waldemara Mierzwy "Miasteczko. Dziesięć lat później" jest kontynuacją, świetnie przyjętego przez Czytelników, "Miasteczka".

O ile pierwsze Miasteczko opowiadało przede wszystkim o tych, którzy w Dąbrównie lub jego okolicach w 1945 roku zostali, czyli głównie o Niemcach i Mazurach, o tyle w jego kontynuacji przedstawione są głównie dzieje tych, którym po wojnie przyszło tu zamieszkać.

To niby to samo miasteczko, ale jednak dwie zupełnie różne historie.

Waldemar Mierzwa jest znanym w regionie wydawcą, od 2003 roku prowadzi serię wydawniczą "Moja Biblioteka Mazurska". W tym cyklu ukazało się dotąd 20 pozycji - oprócz "Miasteczka" były to monografie m.in. Olsztynka, Rynu, Ostródy, Miłomłyna, Mikołajek, a także zbiory mazurskich podań i legend, w tym "Wierzenia mazurskie" Maxa Toeppena i ciesząca się dużym uznaniem na lokalnym rynku książka kucharska "Smak Mazur".

Podczas spotkania można będzie nabyć książkę oraz oczywiście zdobyć dedykację od jej autora.

Zapraszamy, wstęp wolny!!!