Przegląd Artystyczny Cztery Pory Roku: wiosna-lato//Teatr Stolikowy "To My"

W ramach Przeglądu Artystycznego "Cztery Pory Roku: wiosna-lato" zapraszamy na spektakl Amatorskiego Teatru Stolikowego TO MY oraz wieczór poezji. Aktorzy zaprezentują nam sztukę Stanley'a Spencera pt. "Trzy starsze panie - A.B.C."

Czytają:
Janina Brzuzy
Magdalena Ulanowska
Helena Orlińska

Tragikomedia Stanleya Spencera to przewrotna historia, w której autor po mistrzowsku żongluje nastrojami. Na wstępie wywołuje śmiech by za chwilę, spowodować pełne skupienie, konsternację i zamyślenie nad kruchością i przemijalnością ludzkiego życia.

FABUŁA:

Dwie starsze panie Crawford to siostry mieszkające u schyłku życia razem w jednym domu. Na pozór nie mogą wytrzymać ze sobą. Ich rozmowy dotyczące życia codziennego pełne uszczypliwości i ciętych ripost przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami z lat dzieciństwa. Zapalnikiem, który powoduje konfrontację i prowokuje do szczerej w efekcie ciepłej rozmowy, jest nocny odgłos sowy pójdźki zwiastującej śmierć. Widz dowiaduje się, co sprawiło, że siostry znalazły się w takim punkcie swojego życia, co wpłynęło, na ukształtowanie się u sióstr zupełnie odmiennych postaw życiowych. Sztuka bawi, wzrusza oraz ukazuje jak trauma z dzieciństwa – niedomówienia, brak szczerej rozmowy i różne postrzeganie rzeczywistości odciska się piętnem na całe życie.
Zapraszamy, wstęp wolny !!!

Skip to content