"Przystań z Kulturą" w czerwcu

Przed nami czerwiec, który w naszej bibliotece będzie z pewnością równie atrakcyjny jak poprzednie miesiące 😉
Rozpoczynamy 2 czerwca spotkaniem z prof. Stanisławem Miecznikowskim, z którym porozmawiamy o książce autorstwa ciotki Pana profesora - Ireny Lachowskiej-Kurowskiej pt. "W szponach nadludzi".
8 czerwca zapraszamy na spotkanie z Cezarym Wawrzyńskim i Ryszardem Kowalskim – współautorami książki „Kanał Elbląski”. Jest to wydanie drugie tej publikacji, uzupełnione, a jest ona swoistym kompendium wiedzy o Kanale Elbląskim.
Nie lada gratka czeka miłośników Teatru przy Stoliku. 13 czerwca aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna zaprezentują nam dramat Williama Gibsona pt. „Dwoje na huśtawce”.
20 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie autorskie, na które zapraszamy w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki – naszym gościem będzie Waldemar Mierzwa, autor książki o Dąbrównie pt. „Miasteczko. 10 lat później”.
Kontynuacją działań Biblioteki, zainicjowanych jesienią, jest trzecia edycja cyklicznego Przeglądu Artystycznego „Cztery Pory Roku – wiosna/ lato”, podczas którego prezentować będziemy twórczość artystów z terenu naszego powiatu.
Przegląd rozpoczniemy 21 czerwca wydarzeniem, na które złoży się prezentacja wybranych wierszy związanych tematycznie z wiosną i latem oraz wernisaż wystawy „Graj w zielone”. W programie Przeglądu znalazł się też spektakl Amatorskiego Teatru Stolikowego TO MY, który 23 czerwca zaprezentuje dramat Stanleya Spencera „Trzy starsze panie- A.B.C.” w reżyserii Heleny Orlińskiej i zespołu.
W czerwcu odbędą się dwa spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki – 7 i 14 czerwca, a w każdy poniedziałek na miłośników szachów o godz. 17.00 czeka Koło Szachowe.
Zapraszamy na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia, po darmowe kody do Legimi i IBUK Libra oraz Empik Go, do wypożyczania audiobooków i filmów, korzystania z literatury na temat regionu oraz do odwiedzania naszych stron internetowych. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale (UWAGA!!!) na niektóre trzeba będzie pobierać specjalne wejściówki.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.biblioteka.powiat.ostroda.pl i profilu na facebooku: https://bit.ly/3vnKMLF