Przystań z Kulturą w marcu

Dzień dobry,
Pragniemy poinformować, że od 1 marca już oficjalnie nasza placówka nosi nazwę Biblioteka Mulitimedialna Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą” (w skrócie Biblioteka „Przystań z Kulturą”).

A przed nami marzec, który w naszej bibliotece będzie z pewnością równie atrakcyjny jak poprzednie miesiące. I tak 8 i 15 marca zapraszamy na spotkania z Dyskusyjnym Klubem Książki.
Kontynuacją działań Biblioteki jest druga edycja cyklicznego przeglądu artystycznego „Cztery Pory Roku”, podczas którego prezentować będziemy twórczość artystów z terenu naszego powiatu. W jego programie znajdują się.:
Spektakl Amatorskiego Teatru Stolikowego TERAZ MY w wykonaniu ostródzkiej grupy aktorów, którzy 10 marca zaprezentują nam sztukę w reżyserii Heleny Orlińskiej i zespołu pt. „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej” Bożeny Kupis-Kucharskiej.
Dzień później, 11 marca spotkamy się z artystami malarzami, autorami prac wystawy obrazów „Wszystkie odcienie bieli”, natomiast w czwartek 17 marca czeka nas wieczór literacki. Podczas spotkania posłuchamy utworów twórców związanych z Ostródą. Utwory czytać będą członkowie Grupy Literackiej "Między Słowami" i zaproszeni goście. O oprawę muzyczną zadba Wiktor Opara, który zaśpiewa i zagra utwory inspirowane zimą i nie tylko.
Nie lada gratka dla miłośników Teatru przy Stoliku czeka nas 21 marca. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna zaprezentują nam sztukę Carlesa Alberola, pt. „Przystojniaczek”. We środę 23 marca zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika „Środki Podróży”. Z kolei 25 marca odbędzie się wernisaż wystawy batiku z pracowni „Mamut” z Przasnysza.
Wsobotę 26 marca zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, na którym będzie można zaopatrzyć się w produkty, zdrową żywność lub dekoracje na święta. Będą to głównie wyroby i pamiątki pochodzące od rękodzielników, rzemieślników, producentów zdrowej żywności z terenu naszego powiatu. Dodatkowo odbędą się warsztaty dla dorosłych i dla dzieci.
Marzec zakończymy prelekcją Piotra Lisowskiego pt. „Wielcy filozofowie dawnych Prus” z cyklu Spotkań z Historią Bliską.
Na miłośników szachów w każdy poniedziałek o godz. 17.00 czeka Koło Szachowe.
Zapraszamy na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia, po darmowe kody do Legimi i IBUK Libra oraz Empik Go, do wypożyczania audiobooków i filmów, korzystania z literatury na temat regionu oraz do odwiedzania naszych stron internetowych. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale (UWAGA!!!) na niektóre trzeba będzie pobierać specjalne wejściówki.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.biblioteka.powiat.ostroda.pl i profilu na facebooku: https://bit.ly/3vnKMLF