Rowerem przez II RP//spotkanie z Loverowi//Klub Podróżnika "Środki Podróży"

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika "Środki podróży". Tym razem będzie spotkanie z blogerami Loverowi pt. „Wyprawa do kraju, który już nie istnieje. Rowerem przez II RP."
Loverowi, para zakochanych rowerzystów z nieprzypadkowymi romansami - górskie wyprawy i ciekawe miejsca. Ola i Daniel mieszkają w Gdańsku, pochodzą z Mazur, a każdą wolną chwilę spędzają na jednośladach lub drepcząc po szlakach. Ich wyprawy charakteryzują się samodzielnością i niezależnością – śpią w namiotach, gotują w plenerze i z dziecięcą ciekowością poznają nie tylko rowerowy świat. Swoimi przygodami dzielą się w Internecie i inspirują do aktywnego spędzania czasu.
"Wyprawa do kraju, który już nie istnieje. Rowerem przez II RP." – opowieść o 78 dniach na rowerze i przejechanych ponad 5500 kilometrów, ale to nie liczby są najważniejsze. Rowerzyści zostali zainspirowani reportażem Bernarda Newmana z 1934 roku i odwiedzali te same miejsca, co ich poprzednik. Z książką w ręku sprawdzali, jak zmieniła się Polska przez blisko sto lat. Opowiedzą o dzikich żubrach, kaszubskiej tabace, noclegach na dziko, litewskim szoku, najpiękniejszych trasach rowerowych w Polsce i wielu innych zaskakujących etapach podróży. Te prawie 3 miesiące spędzone w podróży to również dziesiątki historii ludzi, którzy otworzyli swoje domy dla podróżników. Pomimo wielu różnic, wszyscy mieli jeden wspólny mianownik – łączył ich rower. Będzie merytorycznie, ale nie zabraknie anegdot i mnóstwa uśmiechu.
Wstęp wolny, zapraszamy !!!

Skip to content