Spotkanie poświęcone Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz

Zapraszamy na spotkanie poświęcone Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz - Honorowej Obywatelce Ostródy z udziałem Wacława Liskiewicza, męża Pani Kapitan i konstruktora jachtu "Mazurek".
W programie:
* spotkanie autorskie z Pauliną Reiter i promocja książki jej autorstwa pt. "Samotne oceany. Historia Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiety, która opłynęła świat solo",
* prezentacja multimedialna "Znaczy Pani Kapitan" - Cezary Wawrzyński,
* wystąpienia zaproszonych gości i dyskusja.
Opis książki:
Jest 1976 rok. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz wchodzi na pokład małego jachtu „Mazurek”. Wypływa w samotny rejs dookoła świata. Ma szansę być pierwszą kobietą w historii, która tego dokona. Mało kto wierzy, że jej się uda. Przepełnia ją lęk, ale powtarza sobie: „Dam radę”.
Paulina Reiter, redaktorka „Wysokich Obcasów”, w swojej fascynującej reporterskiej biografii opowiada o Pani Kapitan, jej życiu i morskich przygodach. Na czele z tą najważniejszą -30 tysiącami mil morskich samotności i prób dogadania się z żywiołem. „Samotne oceany” to nie tylko historia o odwadze, o żeglarstwie bez GPSa i o kobietach na morzu, ale także o miłości. Paulina Reiter szuka też odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że tak niewiele osób w Polsce słyszało o Krystynie Chojnowskiej–Liskiewicz i przywraca pamięć o zapomnianym wyczynie Pani Kapitan.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki oraz uzyskanie autografu autorki.
Zapraszamy, wstęp wolny!!!
Spotkanie autorskie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Skip to content