Wernisaż wystawy Ewy Sylwii Chełchowskiej "Jej portret"

Wracamy do Was po wakacyjnej przerwie. Na początek zapraszamy na wernisaż wystawy Ewy Sylwii Chełchowskiej "Jej portret".
Ewa Chełchowska o sobie:
Pierwsze lata życia spędziłam w malutkiej, podostródzkiej wiosce na skraju lasu, nad samym brzegiem jeziora o nazwie Warlity Wielkie. Byłam tam szczęśliwym dzieckiem chłonącym piękno natury. Nawet nie pamiętam od kiedy chciałam rysować i malować. To pragnienie było we mnie od zawsze, a piękno otaczającej mnie przyrody inspirowało do tworzenia dzieł na papierze.
Będąc w wieku szkolnym marzyłam o edukacji na Akademii Sztuk Pięknych.
Dorosłe życie jednak weryfikuje nasze plany. Praca i obowiązki na długie lata odciągnęły mnie od sztuki. Dopiero niedawno powróciłam do rysunku. Zafascynowany mnie portrety i ludzkie twarze. Tak wiele można wyczytać z oczu, zajrzeć w duszę.
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku , ukończyłam dwie specjalizacje. Projektowanie Reklamy oraz Promocję Regionu i Dóbr Kultury. Miłość do przyrody skłoniła mnie do ukończenia również studiów na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim specjalizacja Urządzanie i Pielęgnacja Terenów Zieleni.
Udało mi się spotkać na swej drodze cudownych artystów Wojtka Domińczaka, założyciela warszawskiej szkoły rysunku Domin, oraz Grzegorza Wróbla jednego z najlepszych akwarelistów w Polsce. To oni zainspirowali mnie do pracy nad swoim warsztatem.
W wolnych chwilach zajmowałam się tworzeniem sztuki użytkowej. Torby ręcznie malowane, oraz biżuteria typu sutasz. Od dwóch lat zajmuję się też sztuką tworzenia tatuażu artystycznego.
Dopiero jednak w 2019r stres związany z pobytem w szpitalu spowodował rozkwit mojej twórczości artystycznej. Ta pasja była potrzebą serca, ukojeniem. To Miłość mojego życia.

Skip to content