"Bagażownia" spektakl Grupy Teatralnej z Podwórka

13 lutego zapraszamy na godz. 18:00 na spektakl Grupy Teatralnej z Podwórka, działającej w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie, pt. "Bagażownia".
"Grupa „Z podwórka” jest stosunkowo młodym Zespołem, mimo to już teraz może pochwalić się wspaniałymi osiągnięciami.
Spektakl „Bagażownia” miał swoją premierę w czerwcu 2022 roku. Premiera okazała się dużym lokalnym wydarzeniem. Młodzież zachwyciła swoją wrażliwością i umiejętnościami, a przede wszystkim dojrzałym podejściem do tematu spektaklu.
W listopadzie 2022 roku Zespół wziął udział w integracyjnym Przeglądzie „MASSKA” w Sopocie. Wystąpił na scenie w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, a także zakwalifikował się na Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal „24. PTAKK” w Mrągowie, gdzie za spektakl „Bagażownia” zdobył 3 miejsce.
Grupa „Z podwórka” brała udział w tzw. Mistrzowskich Warsztatach z wybitnym człowiekiem teatru – Jackiem Brzezińskim – w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizowało i finansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Działanie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Finał projektu stanowił pokaz spektaklu pt. „Bagażownia” na Scenie Kameralnej Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie w dniu 10 grudnia 2022 podczas wydarzenia „Teatralne Mikołajki”."
"Sztuka przeniesie nas do czasów powojennej Polski, lecz tak naprawdę tytułowa „bagażownia” może być też miejscem wielowymiarowym. Znaleźć tam można wyjątkowość postaci,
uniwersalność rekwizytów oraz niby prostą, a jednak trudną historię.
Rozpoczynamy podróż… Wsiadamy z naszymi bagażami do pociągu… Dokąd z nimi jedziemy i gdzie w ogóle dojedziemy?
Na jakich stacjach się zatrzymamy? Co robimy z naszymi walizkami, w których trzymamy marzenia, przeżycia i problemy? Co jest istotą w odnalezieniu spokoju i wolności?
Niech obejrzenie spektaklu sprowokuje widzów do uzyskania odpowiedzi na chociaż jedno z tych pytań."
Reżyseria: Dariusz Wychudzki
Scenariusz: Zespół
Obsada: Marta Cichocka, Julia Czarnecka, Nikola Dargacz, Katarzyna Dawidziuk, Oliwia Jackowska, Sebastian Konopacki, Martyna Mówińska, Lena Neumann, Maja Piontkowska, Agata Sosnowska,
Laura Trojan, Amelia Neumann (dubler).
Wstęp wolny.