16 czerwca zapraszamy na godz. 17:00 do Biblioteki Powiatu Ostródzkiego - sala nr 110, budynek CUP przy ul. Jana III Sobieskiego 9 - na pierwsze wydarzenie realizowane w ramach tegorocznych Dni Gizewiusza.
Wysłuchamy prelekcji dr Magdaleny Sachy z Uniwersytetu Gdańskiego: "Widzialne, niewidoczne – widoczne, przemilczane? Obecność ewangelicyzmu w stałych ekspozycjach muzealnych na Mazurach".
Wykład dotyczy obecności ewangelickiego dziedzictwa materialnego na współczesnych stałych ekspozycjach muzealnych na Mazurach, zamieszkałych w latach 1525-1945 przez większość protestancką. Prelegentka przedstawi wyniki badań terenowych w tutejszych muzeach w Olsztynie, Mikołajkach, Mrągowie, Ogródku, Szczytnie oraz w skansenie w Olsztynku. Głównym tematem spotkania jest kwestia widoczności i rozpoznawalności przedmiotów związanych z ewangelicyzmem na wystawach stałych.
Ponieważ nadal obowiązują obostrzenia, liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Bardzo prosimy o rezerwację miejsc: e-mailową, telefoniczną: 89 642 98 97, przez wiadomość na Facebooku lub osobiście w bibliotece - pokój 114 w budynku CUP.

Kategorie: Biblioteka

Skip to content