"Dziedzictwo smaków: Ostróda na talerzu"-odczyt Piotra Lisowskiego

Zapraszamy na odczyt Piotra Lisowskiego "Dziedzictwo kulinarne: Ostróda na talerzu".
Piotr Lisowski, prezes Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników, oprowadzi nas wirtualnie po przedwojennych restauracjach ostródzkich i opowie o daniach przez nie serwowanych. W opracowaniach na temat Warmii i Mazur można przeczytać, że regionalnej kuchni Prus Wschodnich jako żywego zjawiska już nie ma. Niewiele też jest historycznych zapisków poświęconych tradycjom kulinarnym - tradycje te nie są powszechnie znane i popadają w zapomnienie. Odczyt wraz z prezentacją multimedialną będzie poświęcony kuchni mazurskiej, a w szczególności ostródzkiej.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Mazury: odkrywanie dziedzictwa”.
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.