Grudzieńw bibliotece

Dzień dobry,
Za nami intensywny listopad, przed nami grudzień, który w naszej bibliotece będzie z pewnością równie atrakcyjny jak poprzednie miesiące 🙂
Już 1 zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem. W ramach „Klubu Podróżnika - Środki Podróży” dziennikarz Piotr Kowalczyk opowie nam o „Maroku – jako bramie do Orientu” 🐪

Z kolei 4 grudnia zapraszamy na Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można zaopatrzyć się w prezenty, zdrową żywność lub dekoracje na święta Bożego Narodzenia. Będą to głównie wyroby i pamiątki pochodzące od rękodzielników, rzemieślników, producentów zdrowej żywności z terenu naszego powiatu. 👩‍🍳Dodatkowo odbędą się warsztaty dla dorosłych i dla dzieci.

W dniach 7 i 14 zapraszamy na spotkania w Dyskusyjnych Klubach Książki.
W dniu 9 grudnia czeka nas gratka dla miłośników historii i literatury. Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Jasińskim - autorem książki "Luteranie na Warmii i Mazurach po 1945 roku". Cytat z książki: "Jeszcze długo po wojnie wybijano szyby w "szwabskich" kościołach. Społeczeństwo przymykało oko..." M.in. o takich wydarzeniach opowie nam autor w rozmowie z wydawcą - Waldemarem Mierzwą.

Na zakończenie roku czeka nas szczególne wydarzenie. Z okazji roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 12 grudnia wystąpi zespół Blue Sounds w specjalnym repertuarze przygotowanym z tej okazji. Będzie to koncert Baczyński Muzycznie – „Rzeczy niepokój”.
Zapraszamy serdecznie !!!

Skip to content