Październik w "Przystani z Kulturą"

Wystawy, spotkania, teatr, koncert Mary Rumi – to propozycje Biblioteki „Przystań z Kulturą” na jesienne wieczory.
Jesień zbliża się wielkimi krokami, dlatego, aby umilić Państwu czas słoty, nasza placówka przygotowała szereg imprez i atrakcji.
I tak zaczynamy już 1 października wernisażem wystawy "Tkana Sztuka" będącej pokłosiem Chustowego Konkursu Tkackiego realizowanego przez Stowarzyszenie Ars et Liber.
We wtorek 4.10 zapraszamy na spotkanie z historykiem, kulturoznawcą, etnografem, autorem książek i opracowań o tradycjach, legendach i historii regionu, dr. Jerzym Łapo, pt. "Wierzenia Mazurów".
W piątek 14 października zapraszamy na koncert olsztyńskiej wokalistki Mary Rumi z cyklu Melodie Warmii i Mazur.
18 i 25.10 zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.
W środę 19.10 odbędzie się wernisaż wystawy Stowarzyszenia RzeczJasna „Długa droga do Polski” będącej efektem projektu pod taką samą nazwą.
Z kolei 24.10 będziemy mogli obejrzeć spektakl przygotowany przez Grupę Rapsodyczną Dobro Wspólne inspirowany legendą ”O kowalu Graboszu”.
W czwartek, 27.10, zapraszamy na odczyt Piotra Szatowskiego „O języku Mazurów”.
Z kolei 28.10 czeka nas Wieczór Poezji Barbary Poczwarowskiej.

Na miłośników szachów w każdy poniedziałek o godz. 17.00 czeka Koło Szachowe.
Zapraszamy na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia, po darmowe kody do Legimi, Empik Go i IBUK Libra, do wypożyczania audiobooków, filmów i literatury regionalnej oraz do odwiedzania naszych stron internetowych.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny !!!