Teatr przy Stoliku - Aleksiej Arbuzow- "Staromodna komedia"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z aktorami Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna z cyklu Teatr przy Stoliku.
Tym razem będzie to sztuka Aleksieja Arbuzowa- "Staromodna komedia".
Czytają: Alicja Kochańska, Cezary Ilczyna.
Wprowadzenie: Elżbieta Lenkiewicz
Do sanatorium na wypoczynek przyjeżdża pełna energii i fantazji starsza kobieta. Jest kasjerką w cyrku, w którym niegdyś występowała w swoim popisowym numerze wraz z mężem. Ten jednak zostawił ją dla młodszej kobiety, co Lidia nauczyła się traktować z nadzwyczajną wyrozumiałością. Jest bardzo ciepłym i wrażliwym człowiekiem, dobrze zna życie i mimo doznanych zawodów – promienieje wiarą w ludzi i optymizmem.
W sanatorium zawiera znajomość z jego naczelnym lekarzem i jednocześnie dyrektorem, ale pierwsze spotkanie ma miejsce w okolicznościach dla Lidii nieszczególnie korzystnych. Dość ostra służbowa rozmowa staje się jednak początkiem kolejnych spotkań, które zaowocują piękną przyjaźnią a wkrótce również uczuciem dwojga starszych, doświadczonych ludzi z różnych – ale jak się okaże – przystających do siebie światów.
Piękna, liryczna komedia romantyczna jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów rosyjskich, okraszona znakomitym dialogiem i wieloma celnymi obserwacjami obyczajowym
Zapraszamy.
Uwaga !!! Liczba miejsc ograniczona Bezpłatne wejściówki na spektakl do odebrania od 13 lutego w "Przystani z Kulturą" p. 110 lub 114 (ul. Jana III Sobieskiego 9 - CUP).