Teatr przy Stoliku - Marcin Szczygielski - "WYDMUSZKA"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z aktorami Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna z cyklu Teatr przy Stoliku.
Tym razem będzie to sztuka Marcina Szczygielskiego, pt. "WYDMUSZKA".
Czytają: Ewa Pałuska-Szozda i Wiesława Szymańska.
Wprowadzenie: Elżbieta Lenkiewicz
„Nieduża, przestarzała biblioteka. Zużyta, ale czysta” – w taką scenerię wprowadza nas autor. A dalej jest typowo, zgodnie z klimatem, czyli bibliotekarka-stereotyp: „Halina Kociemba, ubrana w nieco bezkształtną, burą sukienkę z białym kołnierzem. Jest bez makijażu, włosy gładko zaczesane zwinięte w nieduży kok, na nosie okrągłe okulary”.
Tak postrzegane były i niekiedy są nadal panie wielce oddane swojej pasji zawodowej.
Marcin Szczygielski, dobry reportażysta, obserwator zmieniającej się błyskawicznie naszej rzeczywistości, wprowadza w ten swoisty skansen nowobogacką, przypadkową czytelniczkę. Roksana Kluczyk jest z absolutnie innej planety – odmienna mentalność, język, wrażliwość, styl ubierania itp.itp.
Obie panie zaczynają rozmawiać i natychmiast oba światy wyglądają na tak skrajne, że aż przekomiczne, wręcz groteskowe. Ale – spotykają się raz jeszcze i raz jeszcze – i z tych kolejnych spotkań wynikną sytuacje, które przemodelują ich życie
Zapraszamy.
Uwaga !!! Liczba miejsc ograniczona Bezpłatne wejściówki na spektakl do odebrania od 14 marca w "Przystani z Kulturą" p. 110 lub 114 (ul. Jana III Sobieskiego 9 - CUP).