Teatr stolikowy, wernisaż, obchody Dni Gizewiusza i roku kard. Stefana Wyszyńskiego, warsztaty, spotkania, prelekcje. Wrzesień w Powiatowej Bibliotece Publicznej zapowiada się bardzo kulturalnie.
Nie zwalniamy tempa i, po niezwykle udanej wystawie „M14sto Sztuki”, pragniemy zainteresować odbiorców bogatym programem kulturalnym w ostatnim letnim miesiącu - wrześniu.
I tak już 3 września zaprezentujemy malarstwo olsztyńskiej malarki Anny Piórek „Światło i cień impresji”.
https://www.facebook.com/events/533252338002208
W sobotę 4 września zapraszamy na kolejną odsłonę Narodowego Czytania. Tym razem będziemy mogli wysłuchać fragmentów „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
https://www.facebook.com/events/356488272623495
Z kolei już 6 września nie lada gratka dla miłośników historii. Z okazji Dni Gizewiusza prelekcję pt. "Erich Koch - Werwolf - i ukryte skarby. Czyli tajemnice Złotej Góry koło Nidzicy" wygłosi Przemek Kawecki. Przemysław Kawecki prowadzi jeden z najciekawszych i najbardziej popularnych kanałów na YouTube dotyczących historii i tajemnic Mazur "Mazurskie Tajemnice” (ok. 21tyś subskrypcji).
Dni Gizewiusza obchodzić będziemy również 11 września poprzez warsztaty wokalne Niny Nu, wokalistki m.in. zespołu Żywiołak.
https://www.facebook.com/events/531541338106848
Dzień później Kornel Andrzejewski wygłosi odczyt "Więzień Tysiąclecia. Czas uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego (1953-1956) przestawiony z różnych perspektyw". Przypominamy, że rok 2021 jest ogłoszony rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego.
Z kolei 10 września z okazji Roku i Beatyfikacji kardynała obejrzymy spektakl teatralny „Pro memoria – obrazki z historii Polski.
https://www.facebook.com/events/555858215830582
15 września, w środę, rozpoczynamy cykl spotkań z podróżnikami pn. „Środki podróży”. Gościem będzie znany podróżnik, pisarz, dziennikarz i wokalista zespołu Plateau Michał Szulim, który opowie nam o ciekawych miejscach na naszym kontynencie w prelekcji „Europa mało znana”.
Pragniemy również wznowić tradycję spektakli Teatru Stolikowego w wykonaniu aktorów z Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie. 20 września zapraszamy na spektakl „… za dawno, za dobrze się znamy”.
Koniec września (23.09) to spotkanie z pisarką Beatą Szady, autorką książki „Wieczny początek”.
Zapraszamy na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia i do odwiedzania naszych stron internetowych. A przed nami jeszcze długa, kulturalna jesień 

Kategorie: Biblioteka

Skip to content