Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“W delcie bluesa – PUHOVSKY nad Mississippi”- koncert, pokaz slajdów, opowieści z podróży

16 maja @ 18:00 - 20:00

W DELCIE BLUESA – PUHOVSKY NAD MISSISSIPPI
koncert, zdjęcia, opowieści z podróży
PUHOVSKY
śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide

Kilka lat temu PUHOVSKY koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street, przemierzał też Deltę Mississippi – od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej kompozytorskiej podróży poprzez krainy mistrzów bluesa tworzył nowe pieśni na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona, odwiedził m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst, rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona.

Cała ta wyprawa przyniosła inspirację, której szukał. Z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć własnego autorstwa i Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi.
Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą. Jak choćby tą, kiedy w miejscowości Lula PUHOVSKY wypytywał grupkę, raczących się trunkiem ukrytym pod zasłoną papierowych torebek „lokalsów” o Son House’a i Charliego Pattona – wybitnych artystów, którzy byli związani z tą miejscowością. Ci nie mieli pojęcia o kim mowa…
Byli przekonani, że chodzi o jakichś współczesnych mieszkańców Lula… Więcej historii będzie można usłyszeć na koncercie.
PUHOVSKY obszernie opowiada o Delcie, przybliżając charakter, znaczenie poszczególnych miejsc, w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues. Połączenie opowieści z fotografiami i muzyką (zarówno autorskimi utworami oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni) chociaż na chwilę zabiera publiczność w podróż do Delty.
To muzyczne & krajoznawcze zdarzenie ukazuje Deltę Mississippi
z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa.

PUHOVSKY (znany też jako Romek Puchowski) – wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej, Dj. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to alternatywa, Delta blues, indie folk,. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. „Gitarzysta roku” w plebiscycie Blues Top 2018. Kompozycje autorstwa PUHOVSKY’ego odnoszą sukcesy na międzynarodowych konkursach songwriterskich w USA, International Songwriting Competition’ 2015 – BIG BAD BROTHER, Unsigned Only Music Competition’ 2023 – LIKES (skomponowana podczas podróży przez Deltę Mississippi). Jego dyskografia liczy siedem pozycji, najnowszy album „Żywioły lasu” ukazał się w czerwcu 2022.

Szczegóły

Data:
16 maja
Godzina:
18:00 - 20:00

Organizator

Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”
Phone
+48 89 642 98 97
Email
lib.pbp@wp.pl

Miejsce wydarzenia

Biblioteka „Przystań z Kulturą”
ul. Jana III Sobieskiego 9
Ostróda, Poland
+ Google Map
Skip to content