Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Panowie i hrabiowie von der Groeben – szlachecki ród w Prusach”

2 listopada @ 10:00 - 22 listopada @ 14:00

Zapraszamy na wystawę „Panowie i hrabiowie von der Groeben – szlachecki ród w Prusach” przygotowaną przez Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen/Bawaria oraz Muzeum Zamkowe w Malborku. Ma ona na celu ukazanie dziejów jednego z ważniejszych rodów szlacheckich w Marchii Brandenburskiej i w Prusach.

O WYSTAWIE:

Ekspozycja składa się z przeszło pięćdziesięciu zabytków o charakterze artystycznym, historycznym oraz militarnym, datowanych na okres od XVII do pierwszej połowy XX wieku. Przedstawia dzieje jednego z ważniejszych i najstarszych rodów szlacheckich w Marchii Brandenburskiej i w Prusach związanego także z Królestwem Polskim, którego korzenie sięgają co najmniej XII, a według legend nawet X wieku. Wystawa przedstawia także najzacniejszych przedstawicieli rodu, w tym Otto Friedrich von der Groeben (1656-1728), sławny podróżnik, założyciel kolonii brandenburskiej w Afryce, pułkownik armii brandenburskiej, generał major w służbie króla Augusta II, starosta Kwidzyna i Prabut.– komentuje kurator wystawy, pracownik Muzeum Zamkowego w Malborku, Oddziału Zamek w Kwidzynie.

Część opisowo-ilustracyjna przedstawia szeroki zakres chronologiczny, obejmujący czasy od X/XI do XX wieku oraz terytorialny – od Marchii Brandenburskiej po wschodnie rubieże dawnych Prus. Pozostała część ekspozycji skomponowana została głównie z zabytków o charakterze artystycznym, historycznym oraz militarnym, datowanych na okres od XVII do pierwszej połowy XX wieku.

Wystawa będzie czynna do 22 listopada w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły

Początek:
2 listopada @ 10:00
Koniec:
22 listopada @ 14:00

Organizator

Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”
Phone
+48 89 642 98 97
Email
lib.pbp@wp.pl

Miejsce wydarzenia

Biblioteka „Przystań z Kulturą”
ul. Jana III Sobieskiego 9
Ostróda, Poland
+ Google Map
Skip to content