Wystawa "Z dziejów łowiectwa pomiędzy Wisłą i Niemnem"-spotkanie z dr. Wiesławem Skrobotem

Zapraszamy na spotkanie z dr Wiesławem Skrobotem i wystawę „Na polowaniu w puszczy, w lesie i na bagnach. Z dziejów łowiectwa pomiędzy Wisłą i Niemnem”. Wystawa udostępniona dzięki uprzejmości Centrum Kultury Prus Wschodnich z siedzibą w Ellingen/Bawaria.
Spotkanie odbędzie się w piątek 14 kwietnia 2023 r. o godz. 17:30 i poświęcone będzie tematyce wystawy, która jest już udostępniona do zwiedzania w naszej bibliotece.
Na planszach wystawy obejrzeć można archiwalne fotografie, ryciny, mapy oraz obszerne opisy dotyczące zagadnień, które dość szczegółowo nakreśla tytuł ekspozycji – sceny z polowań, opisy metod łowieckich, rodzajów broni czy charakterystyka zwierzyny.
Zapraszamy!!!