Jubileusz DKK 13 lutego

13 lutego Dyskusyjny Klub Książki świętował 15-lecie swojej działalności.
Były wspomnienia, wzruszenia, pyszna pizza, jubileuszowy tort i rozmowa o dwóch książkach Szczepana Twardocha – „Król” i „Królestwo”. Pani Joannie Wieczorek moderatorka wręczyła nagrodę z Instytutu Książki za najlepszą recenzję listopada 2023 roku w całorocznym konkursie dla Klubowiczów DKK.
Gośćmi na jubileuszowym spotkaniu byli Pani Barbara Chadaj-Lamcho z Gazety Olsztyńskiej, która rozmawiała z Klubowiczkami o naszym DKK i Pan Łukasz Lamcho – serdecznie dziękujemy ❤
TROCHĘ HISTORII
18 lutego 2009 roku odbyło się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki, którego moderatorką jest Anna Głowińska. Klub w latach 2009-2020 spotykał się w MBP w Ostródzie, od roku 2021 działa przy Bibliotece Multimedialnej Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”.
W ciągu tych 15 lat odbyły się 164 spotkania, przeczytanych zostało 167 książek.
Odbyło się 13 spotkań autorskich zorganizowanych w ramach programu DKK.
12 grudnia 2012 roku Klub wziął udział w pierwszej ogólnopolskiej dyskusji o książce „Trafny wybór” – pierwszej powieści J.K. Rowling dla dorosłych. „Trafny wybór” trafił do klubów jeszcze przed premierą i to członkowie DKK przeczytali tę książkę jako pierwsi w Polsce.
W lipcu 2016 roku klubowicze uczestniczyli w Literackim Woodstocku we Wrocławiu - ogólnopolskim zlocie członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki.
Klubowicze wspierają Bibliotekę w realizacji działań kulturalnych – spotkań autorskich, wieczorów poezji, Narodowego Czytania.
Za zdjęcia dziękujemy Pani Barbarze Chadaj-Lamcho i Panu Łukaszowi Lamcho

Skip to content