Spotkanie z Wiesławą Chmielewską, autorką książki "Rozmowy z cieniem"

Zapraszamy na spotkanie z Wiesławą Chmielewską, autorką książki "Rozmowy z cieniem".
„Rozmowy z cieniem” to interesujący przykład literatury kobiecej. Pozycja ta, to swoisty pamiętnik poetki, pamiętnik pisany prozą i wierszem., zbiór poruszających retrospekcji, inspirujących postaci i cytatów. Bajkowy Toruń we wspomnieniach i opisach Wiesławy Chmielewskiej zyskuje jeszcze więcej magii. Miłość, podróże, radości życia codziennego, ale też rozterki i najtrudniejsze emocje autorka opisuje z ogromną poetycką wrażliwością.
Ta książka to pożywka dla miłośników literatury, kultury, sztuki, czy po prostu tych, którzy doceniają piękno życia i świata – każdy z nich odnajdzie tu bodziec do dalszego czytania, poszukiwania, a może nawet natchnienie do własnego artystycznego działania?
Daria Lewicka, doktorantka studiów filologicznych Uniwersytetu Gdańskiego
Źródło: okładka książki
Wiesława Chmielewska o sobie: "Urodziłam się na Mazowieckiej Równinie, a w moim oknie, jak pisał poeta, „pole i topole”. Skończyłam jakieś szkoły (nawet wyższe), wiedziona sercem znalazłam się na pięknej ziemi mazurskiej, by ostatecznie, zupełnie niedawno, zamieszkać w Toruniu. Mam zasadę, która brzmi (słowa poety): „Nie bądź pewny, że masz czas, bo pewność niepewna”. Wiele „robiłam” w życiu dla innych, mniej dla siebie i chciałabym, by tak pozostało. Fascynuje mnie „gotyk na dotyk”, lubię ludzi, kocham najbliższych."

Skip to content