Listopad w Bibliotece

Jesienny przegląd artystyczny, teatr stolikowy, koncerty zespołów White Hag i Studio Listopad– to propozycje Powiatowej Biblioteki Publicznej na jesienne, listopadowe wieczory.
Jesień trwa w najlepsze, dlatego, aby umilić Państwu czas słoty, nasza placówka przygotowała szereg imprez i atrakcji.
I tak 9.11 Dyskusyjny Klub Książki omawiać będzie książkę Petry Soukupovej „Najlepiej dla wszystkich”.
We środę 17.11 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika „Środki Podróży”. Tym razem naszym gościem będzie Piotr Kowalczyk, dziennikarz pisma National Geographic, który opowie o sposobach podróżowania po Maroko.
Nową propozycją Biblioteki jest pierwsza edycja cyklicznego przeglądu artystycznego „Cztery Pory Roku: Jesień”, podczas którego prezentować będziemy twórczość artystów z terenu naszego powiatu. W jego programie znajdują się m.in.:
Teatr przy Stoliku w wykonaniu ostródzkiej, amatorskiej grupy aktorów, który zaprezentuje nam „Serenadę” Sławomira Mrożka, koncerty zespołów White Hag (20.11) oraz Studio Listopad (27.11), wernisaż wystawy malarstwa artystów z terenu powiatu, wieczór poezji.
Nie lada gratka dla miłośników Teatru Stolikowego czeka nas 29.11. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna zaprezentują nam przedstawienie „Serenada pod bramą” wg scenariusza Wiesławy Szymańskiej.
Pod koniec listopada, a dokładnie 30.11, zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Maziuk, ostródzianką, autorką książki „Instynkt. O wilkach w polskich lasach”.
Na miłośników szachów w każdy poniedziałek o godz. 17.00 czeka Koło Szachowe.
Zapraszamy na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia, po darmowe kody do Legimi i IBUK Libra oraz (NOWOŚĆ !!!) Empik Go, do wypożyczania audiobooków i filmów oraz do odwiedzania naszych stron internetowych. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale (UWAGA!!!) na niektóre trzeba będzie pobierać specjalne wejściówki.
Skip to content