Listopad w "Przystani z Kulturą"

Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, wystawy, spotkania, teatry stolikowe – to propozycje Biblioteki „Przystań z Kulturą” na jesienne, listopadowe wieczory.
Listopad zbliża się wielkimi krokami, dlatego, aby umilić Państwu czas słoty, nasza placówka przygotowała szereg imprez i atrakcji.
I tak zaczynamy już 4 listopada koncertem Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich, pt. Nie uciekaj dniu w popioły". Będzie to wieczór poetycko-muzyczny w refleksji antywojennej.
Nie lada gratka dla miłośników Teatru przy Stoliku czeka nas 7.11. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna zaprezentują nam sztukę Jordi Galceran "Kredyt".
8,14 i 15 listopada zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.
We środę 16.11 w ramach Klubu Podróżnika „Środki Podróży” zapraszamy na promocję książki, pt. „To naprawdę Europa” i spotkanie z jej autorem Michałem Szulimem, dziennikarzem, podróżnikiem, wokalistą zespołu Plateau. Z kolei 17.11 wysłuchamy prelekcji Piotra Lisowskiego.
W sobotę 19 listopada czeka nas wyjątkowy koncert. Wystąpią: Kapela ze Wsi Warszawa, Latynoscy&Kołysz i grupa warsztatowiczów z projektu pt. „Przystań z Kulturą”, którzy zaprezentują nam piosenkę stworzoną przez siebie właśnie w trakcie trwania warsztatów.
Kontynuacją działań Biblioteki jest druga edycja cyklicznego przeglądu artystycznego „Cztery Pory Roku: jesień”, podczas którego prezentować będziemy twórczość artystów z terenu naszego powiatu. W jego programie znajdują się: spektakl Amatorskiego Teatru Stolikowego „Przystań z Kulturą” w wykonaniu ostródzkiej grupy aktorów, którzy 21.11 zaprezentują nam sztukę w reżyserii Heleny Orlińskiej i zespołu pt. „Ogłoszenie o” Johna Trevora. 24.11 spotkamy się z artystami malarzami, autorami prac wystawy obrazów, a także czeka nas wieczór literacki.
Pod koniec listopada, 28 w poniedziałek, zapraszamy na promocję książki prof. Grzegorza Jasińskiego „Mazury i Polacy. Relacje z podróży i opinie z przełomu XIX i XX w.”.
Na miłośników szachów w każdy poniedziałek o godz. 17.00 czeka Koło Szachowe.
Zapraszamy na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia, po darmowe kody do Legimi, Empik Go i IBUK Libra, do wypożyczania audiobooków, filmów i literatury regionalnej oraz do odwiedzania naszych stron internetowych.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny !!!