Zapraszamy na wernisaż wystawy "Aspekty mocy" Damiana Wiśniewskiego aka Mystic HD. Są to ilustracje do książki autorstwa tego młodego artysty pochodzącego z Łukty.
Jak sam artysta o sobie pisze: Jestem Damian Wiśniewski, artysta i pisarz hobbysta. Jak większość osób o podobnych zainteresowaniach ja także posiadam swój pseudonim artystyczny, jest nim MisticHD. Wywodzi się on z mojego pseudonimu internetowego, który towarzyszył mi przez wiele lat spędzonych w sieci. Jest on bezpośrednio związany z moją twórczością, można go bowiem podzielić na części o symbolicznym dla niej znaczeniu: Mistic jest skróconym imieniem i nazwiskiem głównego bohatera Magnusa Istica zaś HD jest zniekształconym skrótem od Chaos Dominus co w tłumaczeniu z łaciny oznacza Lord czy też Pan Chaosu. (ChaosDominus jest także moim pseudonimem zastępczym heh)
Spychając na bok mój pseudonim, jestem osobą dość mało interesującą, jeśli nie patrzeć na moją twórczość. Jako introwertyk i osoba chora na nowotwór unikam większych eskapad w kierunku świata zewnętrznego czyniąc ze mnie swego rodzaju wampira hahaha.
Co do mojej choroby, nowotwór złośliwy trzustki został u mnie zdiagnozowany na początku 2019 roku, choć lekarze twierdzą, że choroba ta postępowała już od bardzo dana, ukryta i po cichu żerująca na moich siłach tłumacząc mój dość “kościsty” wygląd.
Ale wystarczy już ponurych tematów jako osoba zanurzona w odmętach internetu i gier komputerowych spędzam w sieci dość dużo czasu, czy to zabijając czas czy też szukając inspiracji w poszerzaniu mojego małego uniwersum.
A propos uniersum, Aspekty Mocy stały się nieodzowną częścią mojego życia niemalże od samych początków jego powstawania. Mała historyjka ułożona w mym szalonym umyśle z czasem przerodziła się w coś na tyle wielkiego by można je było określić mianem książki czy też sztuki. Jest ono wszędzie, w mojej głowie, na papierze jako rysunki czy słowo pisane. Aktualnie niemal wszystko związane ze sztuką aka moje rysunki są bazowane na Aspektach Mocy.
Przypominamy: 29.10.2021 r, piątek, godz.18.00, Biblioteka Powiatu Ostródzkiego.
https://www.facebook.com/events/563339991639481

Skip to content