Finisaż wystawy "Po sąsiedzku - dwie pracownie batiku"

„Po sąsiedzku – dwie pracownie batiku” to wystawa prac z pracowni Iwony Bolińskiej-Walendzik z Olsztyna oraz pracowni Mamut z Przasnysza prowadzonej przez Tomka Jakubowskiego
Uczestnicy:
Danuta Bogdan
Krystyna Bylczyńska
Katarzyna Chrunyk
Dorota Czaplińska
Krystyna Kurgan
Danuta Michałowicz
Elżbieta Suchowiecka
Andrzej Śliwa
Marzenna Żelechowska
Maria Parafińczuk
Monika Załęska
Agnieszka Lompert
Teresa Sierpińska
Izabella Bojarska
Joanna Stanisława-Maćkowska
Teresa Wachnik
Krzysztof Niski
„Po sąsiedzku – dwie pracownie batiku” to projekt pozwalający poznać się dwóm środowiskom twórczym z Warmii i Mazur oraz Mazowsza. Iwona Bolińska-Walendzik oraz Tomek Jakubowski prowadzący pracownie batiku w Olsztynie i Przasnyszu nawiązali współpracę, zrealizowali wspólny plener we Fromborku, a teraz razem, chociaż osobno, przygotowali wystawę. Obie pracownie chcą pokazać piękno swojego regionu. Większość prac przygotowana przez olsztyńską pracownię powstała w 2022 roku i została zamknięta w ramy sześćdziesięciocentymetrowych kwadratów, na których rozpoznać można m.in. olsztyński zamek, halę Uranię, krużganki lidzbarskiego zamku.
W pracach z Przasnysza widzimy za to swobodę rozmiaru formy i tematyki. Prace pochodzą bowiem z różnych lat i wykonywane były jako część większych projektów, ale są też takie, które były indywidualnym pomysłem uczestników. Zobaczyć będzie można prace wykonane na bazie starych fotografii Przasnysza, będą też odrealnione prace z projektu „Przasnysz cząstka Kosmosu”. Wszystkie one reprezentują warsztat, którym pracujemy nad batikiem w Przasnyszu.