"Kobieta we Mnie" - otwarte wydarzenie tylko dla kobiet

8 marca zapraszamy na godz. 18:00 na spotkanie przy kawie i ciastku - otwarte wydarzenie tylko dla kobiet "Kobieta we Mnie".
W programie opowieść „Podróż bohaterki”, rozmowy, magiczna niespodzianka i wernisaż wystawy „Kobieta we mnie”.
Liczba miejsc ograniczona - po bezpłatne wejściówki zapraszamy do Biblioteki od 1 marca.

Opowieść o Podróży Bohaterki
„Przełomowa książka Maureen Murdock, „Podróż Bohaterki”, powstała w odpowiedzi na opis podróży męskiego bohatera Josepha Cambella. Zgłębiając jego prace, Murdock czuła, że nie obejmują one specyficznej psychologicznej i duchowej sytuacji współczesnych kobiet, ani ich rytmów rozwoju.”*
Podróż Bohaterki obejmuje słowami nasze niewypowiedziane doświadczenia i nadaje im kształt ścieżki życiowej. Przez lata młodości często oddzielamy się od swoich kobiecych jakości, aby potem móc do nich powrócić, dostrzec je i uzdrowić.
Na obecnym etapie naszej kultury kobiety mają do spełnienia swoje zadanie. Jest nim pełna akceptacja kobiecej natury, nauczenie się doceniania samych siebie jako kobiet oraz uleczenie głębokiego zranienia kobiecości. Jest to bardzo ważna wewnętrzna podróż ku całkowitej integracji, równowadze i pełni.
Podczas spotkania będziesz mogła przyjrzeć się, w którym miejscu Podróży Bohaterki jesteś. Zobaczysz, jak dużo już za Tobą, i co przed Tobą. Spojrzenie z perspektywy Podróży Bohaterki pomoże zrównoważyć twardość i bezwzględność współczesnego rytmu życia i nadać sens naszym poszukiwaniom równowagi pomiędzy kobiecym i męskim pierwiastkiem.

Projekt malarski „Kobieta we Mnie”
27 kobiet malujących, tak różnych, jak różne są ich obrazy.
Zainspirowane tematem „Kobieta we Mnie”, stanęły przed wyzwaniem, by to wyrazić na płótnie. Czasem okazywało się, że „Ta Kobieta” nie chciała pojawić się na obrazie, po prostu nie chciała wyjść… Jednak wymalowały to, co im w duszy gra, jak się czują jako kobiety. Czy spełnione, szczęśliwe, a może jednak nie…?
Większość z autorek prac nie posiada wykształcenia artystycznego, ale wszystkie kochają malować.
Pomysłodawczynią projektu "Kobieta we mnie ' jest Bożena Bieleniewicz malarka, nauczycielka Vedic Art.
Wystawa miała inaugurację w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Następnie odwiedziła Galerię Bemowo w Warszawie oraz Galerię Sowa w Olsztynie. Od 8 marca gości w Bibliotece „Przystań z Kulturą”.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Chwała, certyfikowany coach kognitywny i systemowy, trenerka biznesu, socjolog, MBA. Od 12 lat Mistrzyni Reiki. Trzymająca Krąg Kobiet w Ostródzie. W coachingu specjalizuje się w obszarze pracy zawodowej dającej sens, opartej na wartościach.
O projekcie i wystawie „Kobieta we Mnie” opowie Luiza Magdalena Duryło – kobieta o wielu pasjach, ale dwie są najbliższe jej sercu to zielarstwo i oczywiście malowanie. Uwielbia bawić się
kolorami, tworzyć i spędzać czas na łonie natury. Technika Vedic Art, z którą zetknęła się w 2015 roku, jest Jej bardzo bliska.
Sponsorem słodkiego poczęstunku jest Sis Cafe - https://www.facebook.com/SisCafeOstroda/about

*https://sklepraven.edu.pl/pl/p/Maureen-Murdock-Podroz-Bohaterki/6

Kategorie: Biblioteka