NA CAŁYCH POŁACIACH – TY, wg scenariusza – Wiesławy Szymańskiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie z aktorami Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna z cyklu Teatr przy Stoliku.
Tym razem będzie to sztuka NA CAŁYCH POŁACIACH – TY, wg scenariusza – Wiesławy Szymańskiej.
On był dystyngowanym, dojrzałym mężczyzną o ugruntowanej już sławie arcymistrza słowa, współtwórcą „Kabaretu Starszych Panów”. Ona piękną, młodą, nieco szaloną poetką związaną ze Studenckim Teatrem Satyryków i warszawskim środowiskiem artystycznym. Dzieliła ich spora różnica wieku, łączył talent literacki, a połączył dwa lata ukrywany, burzliwy romans. On dążył do stabilizacji, ona, choć wiecznie poszukująca wielkiego uczucia, częściej uciekała niż była.
Zachowała się niezwykła korespondencja miłosna Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, oddająca charakter tego skomplikowanego związku, po latach wydana drukiem pod tytułem „Listy na wyczerpanym papierze”.
Wzruszające, dramatyczno-liryczno-komediowe listy krążące między dwojgiem geniuszy słowa, stały się kanwą scenariusza Wiesławy Szymańskiej, która ubrała tę epistolografię w formę opowieści o miłości, uzupełnioną tekstami piosenek korespondującymi ze stanem uczuć obojga artystów.
Czytają: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski.
Liczba miejsc ograniczona !!!
Bezpłatne wejściówki można
odebrać w bibliotece od 11 września, pok.110, 114.