"Przystań z Kulturą" w listopadzie

Listopad w „Przystani z Kulturą rozpoczniemy nową wystawą, która została przygotowana w Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen – „Panowie i hrabiowie von der Groeben – szlachecki ród w Prusach”. Wystawę będzie można oglądać do 22 listopada w godzinach pracy Biblioteki.
7 i 20 listopada spotkają się Klubowicze DKK – 7.11 (godz. 17:30) tematem rozmowy będzie powieść Valerie Perrin „Życie Violette”, a 20.11 (godz. 12:00) książka Seni Glaister „Pan Doubler zaczyna od nowa”.
14 listopada zapraszamy na odczyt dr. Cezarego Wawrzyńskiego w 140 rocznicę ukazania się pierwszego numeru wydawanego w Ostródzie tygodnika „Mazur”.
W czwartek 16 listopada o godz. 17:00 odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez ARS et LIBER przy współpracy z „Przystanią z Kulturą” – „Mikołaj Kopernik – niezwykły uczony”. Na wystawie pokonkursowej zaprezentowane zostaną prace wszystkich uczestników, a wydarzeniem towarzyszącym będzie mini wieczór poezji poświęconej Mikołajowi Kopernikowi, przygotowany przez Grupę Literacką „Między Słowami”.
W sobotę 18 listopada (godz. 10:00) odbędzie się kolejny zjazd turnieju szachowego - Grand-Prix Ostródy w szachach szybkich o Puchar Dyrektora Biblioteki Multimedialnej „Przystań z Kulturą”.
20 listopada rozpocznie się siódma już edycja Przeglądu Artystycznego „Cztery Pory Roku” – na godz. 18:00 zapraszamy na spektakl Teatru Stolikowego „Przystań z Kulturą” – „Przypadek specjalny” Karoliny Staniszewskiej.
Kolejne wydarzenie Przeglądu Artystycznego to wieczór poetycko-muzyczno-malarski „Jesienne nastroje”, przygotowany przez Grupę Literacką „Między Słowami”, „Przystań z Kulturą” i ARS et LIBER, który odbędzie się 23 listopada o godz. 17:30. Posłuchamy wierszy o jesieni polskich poetów w oprawie muzycznej Andrzeja Olszko, a w drugiej części wieczoru odbędzie się otwarcie pokonkursowej wystawy malarstwa.
Przegląd Artystyczny „Cztery Pory Roku: jesień” zakończymy w kolejny teatralny poniedziałek – 27.11 o godz. 18:00 monodramem Miry Wójcik „Zapiski z przeszłości”, który zostanie poprzedzony wprowadzeniem Alicji Czerniawskiej.
W dniach 24.11-26.11 odbędzie się wydarzenie organizowane we współpracy Fundacji Ari Ari, Pracowni Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie oraz „Przystani z Kulturą” - „Male Muzea Federacja 2023”, którego celem jest m.in. wymiana doświadczeń i wspieranie muzealnictwa.
W poniedziałki zapraszamy w godz. 16:00-18:00 na spotkania Koła Szachowego.
Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług i uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach 🙂