"Przystań z Kulturą" w marcu

Przed nami marzec, który, mamy nadzieję, będzie dla Państwa równie atrakcyjny jak poprzednie miesiące.
Od 1961 roku 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, a marzec stał się miesiącem teatru. Dlatego też, przez trzy kolejne poniedziałki w "Przystani z Kulturą" odbędzie się cykl imprez pod hasłem „Przystań z… Teatrem”. I tak już 4 marca czeka na nas spektakl Teatru Stolikowego „Przystań z Kulturą” – autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej „Trzy farsy z mężczyzną w tle” w reżyserii Heleny Orlińskiej. 11 marca obejrzymy spektakl grupy teatralnej z GOK w Gierzwałdzie pt. „Dziewczyny z kalendarza” inspirowany filmem pod tym samym tytułem. Całość zakończy 18 marca Gala Teatralna w wykonaniu Teatru Stolikowego „Przystań z Kulturą” i sztuce Aleksandra Fredry „Świeczka zgasła”.
Z okazji dnia 8 marca zapraszamy na otwarte wydarzenie tylko dla kobiet pod tytułem „Kobieta we mnie”. W programie m.in. opowieść „Podróż bohaterki”, rozmowy, magiczna niespodzianka i wernisaż wystawy „Kobieta we mnie”.
15 marca odbędzie się spotkanie poświęcone Tadeuszowi Stępowskiemu, a 12 i 25 marca zapraszamy na spotkania z Dyskusyjnym Klubem Książki.
W pierwszy dzień wiosny 21 marca ostródzki bluesman Andreas Bo zaprezentuje nam swoją najnowszą płytę „The Flag”, a 23 dnia tego samego miesiąca zapraszamy na trzecią odsłonę Giełdy Płyt Winylowych, CD i Kaset.
Marzec zakończymy spotkaniem ze Stanisławem Brzozowskim - autorem książki “Ocalić od zapomnienia (Miłomłyn i okolice we wspomnieniach mieszkańców)”.
Na miłośników szachów w każdy poniedziałek o godz. 16.00 czeka Koło Szachowe, a 9 marca turniej szachowy Grand Prix w szachach szybkich.
Zapraszamy na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia, po darmowe kody do Legimi i IBUK Libra oraz Empik Go, do wypożyczania audiobooków i filmów, korzystania z literatury na temat regionu oraz do odwiedzania naszych stron internetowych. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale (UWAGA!!!) na niektóre trzeba będzie pobierać specjalne wejściówki.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.biblioteka.powiat.ostroda.pl i profilu na facebooku: https://bit.ly/3vnKMLF