Wieczór poezji "Bajki z krwi i paproci"

11 stycznia 2024 roku zapraszamy na promocję tomiku "Bajki z krwi i paproci", który jest wspólnym dziełem dwóch artystek - poetki Dominiki Smoleńskiej oraz graficzki Michaliny Betlewicz. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Jakubiak.
Wydawcą tomiku jest Biblioteka "Przystań z Kulturą".

Dominika Smoleńska - poetka, autorka opowiadań i scenariuszy teatralnych, współpracująca z Biblioteką „Przystań z Kulturą” przy projektach artystycznych, działająca gościnnie w formacjach teatralnych.
Członkini Dyskusyjnego Klubu Książki.
Prywatnie gospodyni w agroturystyce, wielka miłośniczka przyrody, kucharka- pasjonatka, zielarka i mama. W wolnym czasie wędruje po lesie z psem, tworzy naturalne kosmetyki, rysuje.

Michalina Betlewicz - absolwentka Wydziału Sztuki na UWM, animatorka kultury, autorka i prowadząca lekcje malarstwa i rysunku, zajęcia plastyczne i warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w instytucjach kultury w Ostródzie. Współpracuje z Biblioteką Multimedialną Powiatu Ostródzkiego “Przystań z Kulturą” przy realizacji projektów kulturalnych, mi.in. wykonała grafikę do Gry Miejskiej “Awantura w Ostródzie”.
Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych, brała udział w plenerach organizowanych przez ARS et LIBER, członkini stowarzyszenia ARS et LIBER.
Tworzy prace tradycyjnie i cyfrowo, czasem łączy obie te techniki. Interesuje się folklorem, mitologią, sztuką, religioznawstwem, antropologią. Ulubione zwierzęta to koty.

Elżbieta Jakubiak – polonistka, animatorka kultury, autorka scenariuszy teatralnych, wieczorów poezji, współzałożycielka Grupy Literackiej „Między Słowami” działającej w Bibliotece „Przystań z Kulturą”, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki oraz stowarzyszenia ARS et LIBER współpracująca z „Przystanią Kultury” przy realizacji projektów i wydarzeń kulturalnych, wyróżniona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Spotkanie organizowane jest we współpracy "Przystani z Kulturą" z Dyskusyjnym Klubem Książki.

Organizatorzy przygotowali niespodzianki dla publiczności 🙂
Wstęp wolny. Zapraszamy 🙂