Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kowalczykiem//Przystań z EKO

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Kowalczykiem, autorem książki "Podręcznik ekologicznego obozowania".
Wiele drużyn harcerskich określa się dziś jako „puszczańskie” lub „ekologiczne”, ale dbałość o przyrodę, czyli to, co stanowi sedno owego „puszczaństwa” i „ekologiczności”, powinna być normą dla każdej drużyny, na wszystkich biwakach i obozach. Podręcznik ekologicznego obozowania uczy, jak w codziennej biwakowej i obozowej praktyce godzić życiowe potrzeby z dbałością o to, by nie wyrządzać szkód przyrodzie, a przynajmniej szkody te minimalizować. Książka mówi też o tym, jak poznawać przyrodę wokół nas – z największym pożytkiem dla swej wiedzy i dla zdrowia.
Podręcznik ekologicznego obozowania przyda się zastępowym, ale zaciekawi wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czegoś o życiu w lesie —o mieszkających tam zwierzętach i biwakujących harcerzach. Uprzedzamy jednak wraz z autorem: „Nie sądź, że dowiesz się tego wszystkiego czytając we własnym łóżku przed snem. Musisz się wybrać do lasu, a ja pomogę ci spakować się i radzić sobie na biwaku.”
Krzysztof Kowalczyk "Canis", harcmistrz - instruktor harcerski od... dawna. Z wykształcenia leśnik i pedagog. Instruktor kajakarstwa i kanuingu, przewodnik turystyczny i instruktor znakowania szlaków turystycznych. Zajmuje się też ezoteryką, radiestezją, zielarstwem i kręgarstwem. Drużynowy 73 Drużyny Harcerskiej OSTOJA. Mieszka wraz z rodziną na mazurskiej wsi pod Ostródą. Wiceprezes Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników.
Na spotkaniu będzie można zakupić książkę oraz zdobyć dedykację autora.
Zapraszamy, wstęp wolny !!!

Skip to content